Kto ma najwięcej maksimów w snooker?

To pytanie, które od czasu do czasu zadają nasi eksperci. Teraz mamy pełne szczegółowe wyjaśnienie i odpowiedź dla wszystkich zainteresowanych!

Zapytany przez: Geovany Frami
Wynik: 4,1/5(11 głosów)

Ronnie O'Sullivan jest rekordzistą w największej liczbie maksymalnych przerw w profesjonalnych zawodach, z 15. Jest również rekordzistą w najszybszym maksymalnym przerwaniu w zawodach, w 5 minutach i 8 sekundach, który osiągnął na Mistrzostwach Świata w 1997 roku. Maksymalne przerwy w snookera stopniowo stają się coraz częstsze.

Czy ktoś kiedykolwiek zdobył 155 punktów w snookera?

W 2006 roku Jamie Cope został pierwszym graczem, który nagrał 155 breaków. Zrobił to w obserwowanym meczu treningowym. Jamie jest profesjonalnym graczem w snookera ze Stoke-on-Trent Staffordshire w Anglii. 2 listopada 2020 roku zawodowy snooker Mark Allen (Irlandia Północna) zdobył 155 w meczu treningowym.

Kto jest najbardziej utytułowanym graczem w snookera?

Lista zwycięzców. Ronnie O'Sullivan posiada rekord największej liczby tytułów w rankingu z 37, przewyższając w sumie 36 Stephena Hendry, wygrywając Mistrzostwa Świata w Snooker 2020. John Higgins jest trzeci na liście z 31 zwycięstwami, a następnie Steve Davis z 28.

• Judd Trump - 5.

Kto strzelił 147 w meczu z Ronnie O Sullivanem?

Stephen Hendry zdobył maksymalnie 147 punktów w ostatniej klatce finału, aby pokonać obrońcę tytułu Ronniego O'Sullivana 9-8 i odzyskać Liverpool Victoria Charity Challenge.

10 graczy z największą liczbą przerw 147-tych! Snooker 2021 HD

Znaleziono 32 powiązane pytania

Czy zdołasz zdobyć więcej niż 147 punktów w snookera?

Przebicia powyżej 147 są możliwe, gdy przeciwnik fauluje i pozostawia wolną bilę z wszystkimi 15 czerwonymi nadal na stole. ... Podczas treningów w 2005 r. Jamie Cope skompletował przełamanie 155 punktów, najwyższą możliwą przerwę wolną piłką.

Ile pieniędzy dostaniesz za 147 w snookera?

WST i WPBSA zgodziły się zapewnić nagrodę w wysokości 40 000 £ za 147 zdobytych w Crucible w tym roku podczas Betfred World Championship i 10 000 £ za maksymalną wygraną w rundach kwalifikacyjnych. Te bonusy są dodatkiem do wysokiej nagrody za przerwę w wysokości 15 000 GBP, która będzie obowiązywać przez całe wydarzenie.

Ile zarabiają sędziowie snookera?

Wynagrodzenie sędziów snookera:

Jeśli zakwalifikujesz się jako profesjonalny sędzia World Snooker, otrzymasz wynagrodzenie podstawowe w wysokości 25 000 $ na sezon . Ta liczba jest taka sama dla każdego męskiego sędziego zawodowego. Według Sportingfree.com wynagrodzenie podstawowe dla sędziów snookera jest nieco niższe i wynosi 20 000 USD na sezon.

Jaki jest najdłuższy mecz snookera w historii?

Finał jest często uważany przez graczy i kibiców za jeden z najsłynniejszych meczów snookera wszech czasów. Mecz ma kilka rekordów. Finał to najdłuższy mecz, jaki kiedykolwiek odbył się na długości 35 klatek na 14 godzin i 50 minut .

Kto wynalazł snookera?

To właśnie w mesie oficerskiej 11. pułku Devonshire armii brytyjskiej stacjonującej w indyjskim mieście Jabalpur (wówczas Jubbulpore) w 1875 r. porucznik Neville Francis Fitzgerald Chamberlain stworzył grę w snookera.

Kto sędziuje Światowy Finał Snookera 2020?

Brendan Moore (17 lutego 1972) jest zawodowym sędzią snookera z Sheffield w Anglii.

Jaka jest najwyższa przerwa w snooker 155?

Gracz w snookera właśnie przeszedł do historii, zdobywając oszałamiającą przerwę 155 i na szczęście został uchwycony przez kamerę. Thepchaiya Un-Nooh, lat 36, udało się to w niezwykle szybkim tempie siedem minut i 43 sekundy , z pewnością zasługujący na przydomek F1, który otrzymał za niezwykłą prędkość przy stole.

Kim jest obecny mistrz świata w snookera?

Aktualnym mistrzem świata jest Mark Selby . Joe Davis zdominował turniej przez pierwsze dwie dekady, wygrywając pierwsze 15 mistrzostw świata, zanim odszedł niepokonany po swoim ostatecznym zwycięstwie w 1946 roku.

Jaki jest najlepszy mecz snookera w historii?

5 najlepszych światowych finałów snookera wszechczasów

• 1994 - Jimmy White przegrywa ze Stephenem Hendrym (ponownie) To jest trudne dla wszystkich fanów Jimmy'ego White'a. ...
  • 1982 - Alex Higgins we łzach. ...
  • 1997 - Ken Doherty zdobywa tytuł mistrza świata. ...
  • 2013 - Ronnie wygrywa po roku przerwy. ...
  • 1985 - finał czarnej piłki (Dennis Taylor pokonał Steve'a Davisa)

Jaka jest najlepsza z 35 w snookera?

Pierwsza runda jest najlepsza z 19 klatek, co oznacza, że ​​jako pierwsza zdobędzie 10 zwycięstw. Mecze między rundą 2 a ćwierćfinałami są najlepsze z 25, a półfinały są najlepsze z 33. Finał ma największą liczbę klatek bycie najlepszym z 35.

Jaki jest najniższy całkowity prześwit w snooker?

Czy któryś z graczy w głównych rozgrywkach zdobył najniższą możliwą łączną liczbę 72? TEORETYCZNIE najniższą (bez faulową) możliwą przerwą w snookera jest 44 . w tym scenariuszu gracz musiałby wbić wszystkie 15 czerwonych w jednym uderzeniu, a następnie żółty, aby doprowadzić nas do 15+2 = 17 punktów.

Dlaczego Michaela opuściła snookera?

19 marca 2015 roku World Snooker ogłosił, że Tabb opuścił profesjonalny obwód sędziowski. We wrześniu 2015 roku, występując pod nazwiskiem Michaela McInnes, Tabb wniosła przeciwko World Snookerowi sąd pracy, powołując się na dyskryminacja seksualna, niesprawiedliwe zwolnienie i naruszenie umowy .

Kim jest kobieta sędzia w snooker?

Podczas gdy oglądanie kobiecej kiejki grającej w Mistrzostwach Świata w Snookera może zająć trochę czasu, jedna kobieta, która już zaznacza swoją obecność na światowej scenie, jest Desislava Bozhilova , który jest sędzią snookera w meczach World Tour.

Który gracz w snookera jest daltonistą?

Ebdon jest również ślepy na kolory. W frejmie, w którym piłka brązowa znajduje się blisko czerwonej, zwykle prosi sędziego o pomoc w wyborze, która piłka jest która. Podczas meczu z Simonem Bedfordem w Grand Prix 2008, Ebdon nieumyślnie wbił brązowego, wierząc, że to czerwony.

Jak zarabiają profesjonalni gracze w snookera?

Gracze snookera z czołowej 16 światowej czołówki mogą spodziewać się zarobków średnio około 250 000 funtów rocznie . Chirurg konsultant w szpitalu zarabia mniej więcej tyle samo i nie ponosi takich samych wydatków, takich jak podróż i zakwaterowanie.

Jaka jest najszybsza przerwa 147 w snookera?

Ronnie „The Rocket” O'Sullivan zrobił maksymalnie 147 przerwy w najszybszym czasie, jaki kiedykolwiek zarejestrowano, pięć minut i 20 sekund , w pierwszej rundzie Mistrzostw Świata 1997. O'Sullivan wygrał 147 000 funtów za maksymalną nagrodę, średnio 8,8 sekundy na strzał.